Lokalizasyon


Lokalizasyon nedir?

Lokalizasyon, mevcut bir ürüne ait bağlam (metin ve stiller) ve sunumun (grafik ve teknik bileşenler), hedeflediği ülke ve hedef grubun dil ve kültürel özellikleri göz önünde bulundurularak tercüme ve yerelleştirilmesi anlamına gelmektedir.
Lokalizasyon için yalnızca tercüme becerilerinin olması yeterli değildir. Bunun yanında ilgili ürüne bağlı olarak teknik uzmanlık da gerekir.

Neden Lokalizasyon?

Dünya üzerindeki herbir pazar, firmalar için, küçük bir yatırım desteği ile, müşteri potansiyellerini artırmaları, satış rakamlarını yükseltme açısından bir fırsat oluşturmaktadır. İster yasal bir zorunluluk olarak ele alın ister de işinizi geliştirmenin bir parçası?localize edilmiş bir arayüz artık günümüzün gerekliliğidir.

Lokalizasyon Uygulamamız Hakkında Genel Bilgi Türkiye?de HR Bordro sürücüsünün standartlaştırılması için 4.0, 4.6C , 4.7 ve 5.0 sistemlerinde Hr Bordro Moülünde kullanılan tüm objelerin SAP standart isim aralığında iyileştirilmesi ve yeni fonksiyonlar eklenmesi Yeni yasal raporlar yazılması, kullanılmakta olan raporların iyileştirilmesi ve geliştirilmiş fonksiyonların eklenmesi, bordro sürücüsünün diğer ülkelerin sürücüleri ile karşılaştırılıp analizi. Müşteri için özel Request ve Patch sisteminin geliştirilmesi; tabloların bilgi tiplerinin, işlem ve işlevlerin, veri öğelerinin analizi ve yeni isim aralığına çevirilmesi Türkiye?de HR Bordrosunu kullanmakta olan firmalara OSS üzerinden destek verilmesi, belirli sürelerde Support Pack çıkarılması ve yeni geliştirmelerin planlanması.