Integration Health Nasıl Çalışır?

Integration Health, aşağıdaki 4 aktörden oluşmaktadır.


alternative


alternative

Uygulama Avantajları

Integration Health işinizi kolaylaştırır.

Teknik Avantajları

 • Gruplandırma

  Şirket Kodu bazında farklı mail adreslerine bildirim gönderme imkanı

 • Sürekli Güncel

  Uygulama ve çözümlerimiz farklı senaryolara karşı takımımız tarafından sürekli güncel tutulur

 • Çoklu Dil Desteği

  Uygulamamız esnek yapısı sayesinde istenilen dilde çalışabilir

alternative

alternative

Görüşler

alternative

Integration Health bizim gibi büyük sektörler için kurtarıcı rolünü üstlenmiştir. SuccessFactors projemiz sonrasında IK ekiplerinin en büyük çekincesi bordro için önemli olan alanların SAP HR sistemlerine servis aksamaları, veri hataları veya CPI da oluşabilecek sorunlar sebebi ile aktarılamaması şeklindeydi. SuccessFactors tarafında veri hatalarını günde 2 defa olacak şekilde şirket kodu bazında farklı mailler ile alabildiğimiz gibi servis aksaklıkları ve CPI hatalarını da mail ile alabilmemiz bizi çok rahatlattı. Tüm bu veri hatalarını şirket IK larına ayrıca mail ile bildirilmesi de IK tarafından hızlıca aksiyon alınmasını da sağlamıştır. Integration Health uygulaması içerisinde gelen hataların düzeltilmesi için IKSAP hem kendi önerilerini aktardığı hem de bizim önerilerimizi girebileceğimiz alanlar oluşturdu. Bu alanlar alınan hatalar için Know-How oluşması ve hızlı aksiyon alınması için çok önemli. Hatta en son yapılan geliştirme ile IK ekipleri mail ile gelen hataların içerisindeki önerilere göre aksiyon aldıktan sonra hatanın giderilip giderilmemesine göre geri bildirimlerini de yapabilmektedirler. SuccessFactors ve SAP sistemleri arasındaki entegrasyon çok zor ve karmaşık olması bizleri korkuttuğu gibi oluşabilecek bir hatada hızlı aksiyonda almak çok zor görünüyordu. Integration Health uygulaması ile alınan hata türünü ve nereden kaynaklandığını hemen anlayarak yönlendirmesini yapabiliyoruz. Bu da bizim için rahatlatıcı bir ortam oluşturdu.

Rıfat Karaaslan - Teknik Çözüm Yöneticisi

Zorlu Holding


alternative

Şubat ayında SF EC uygulamasını tüm şirket çalışanlarında kullanmaya başladık. Dinamik bir yapıda olmamızdan ve birçok sistemimizin mevcut programımızdan veri almasından dolayı EC’den SAP’e olan entegrasyonun sıfır hata olması bizim için çok önemlidir. Bu konuda en büyük yardımcımız IKSAP ekibinin yaptığı entegrasyon hata bildirimleridir. Günlük olarak insan kaynakları ekibimizdeki ilgili kişilere hatalar ve hataları nasıl çözümleyeceğimize dair mail gelmektedir. Ekibimiz bu mailleri referans alarak kullanıcı veri girişlerinden kaynaklanan entegrasyon hatalarını düzeltmektedir. EC yolculuğumuzda entegrasyon hata bildirimleri rehberimiz oldu. IKSAP ekibine desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Büşra Yaman - İnsan Kaynakları / Bordro Yönetimi Sistem Geliştirme ve Raporlama Yönetmeni

Gratis


Referanslar
alternative
alternative

Sık Sorulan Sorular

1Kurulum nereye yapılır?

CPI ve SAP On-Premise üzerine kurulum yapılır.

2C4C içinde çalışır mı?

Evet çalışır. CPI ve SAP On-Premise üzerindeki hatalar bildirilir. Ancak IKSAP Çözümlerinde içeriğimiz yoktur.

33rd Party Entegrasyonları içerir mi?

CPI üzerinde istenilen IFLOW da karşılaşılan hataları gönderir. 3rd Party sistemler için log'un alınabileceği API varsa bağlanabilir.

4Çözüm önerileri yeterli olmazsa ne yapılır?

Müşteriler çözüm önerilerine geri bildirim yapabilir. Geri bildirim IKSAP taraıfndan incelenir ve uygunsa tekrar güncellenir.

5Kurulum ne kadar sürer?

Kurulum 2 gün içinde gerçekleşir. SAP tarafında requestlerin atılması, Web servislerin uyarlanması ve CPI tarafından IFLOW ların uyarlanması gerekir.

6Integration Health öncesi, görevi bu sağlığı ayakta tutmak olan çalışanın tüm işini kapsıyor mu?

Hayır. Sadece o kişinin günlük yaptığı işi hızlandırır, hatalara daha fazla ve daha detaylı vakit ayırmasını sağlar. IH, Çözüm önerir ve otomatik olarak çözmez.

7IH sonrasında iş paylaşımımız nasıl olmalı?

Teknik hatalar IT tarafından, uygulama hataları iş birimlerinden şirket bazında kişiler atanabilir.

FAQ

Adres Bilgisi

 • İçerenköy Mahallesi Profesör Doktor Ali Nihat Tarlan Caddesi, Şakir Bey Sk No:3 D:5, 34752 Ataşehir/İstanbul

 • (0216) 316 28 64
 • ih@iksap.com

İletişim İçin Formu Doldurun