Employee Central Özellikleri Nelerdir?

Çalışan Özlük Bilgileri

SuccessFactors Çalışan Merkezi modülü ile çalışanların özlük bilgileri tarihsel olarak saklanabilmekte ve transfer, nakil, terfi gibi personel işlemleri yapılabilmektedir. Böylelikle çalışanla ilgili detaylı bilgilerin tanımlanması sistem üzerinde yapılabilir.

İhtiyaca yönelik yeni tanımlamalar da oluşturulabilir ve yetkiler dahilinde bu bilgilerin erişimi çalışanlara verilebilir. Çalışan profili sayfası ile tüm bu detaylı bilgilerin tek bir sayfadan erişimi sağlanabilir.

Organizasyon Şeması

Sistem üzerinde çalışanlar, departmanlar ve pozisyonlar hiyerarşik bir şekilde organizasyon şeması üzerinden görüntülenebilmektedir. Dilerseniz bu organizasyon şemasının sistemden pdf olarak çıktısını da alabilirsiniz.

Aynı zamanda organizasyon şemasını mobil platformdan da görüntüleyebilirsiniz.

İzin Talebi

Bu özellik ile çalışanlar efektif bir şekilde farklı izin türleri için kullanıcı dostu bir ara yüzden rahatlıkla izin taleplerini gerçekleştirebilir, kotalarını görüntüleyebilir ve aldıkları izinleri yönetebilirler.

Ayrıca burada diğer önemli bir özellik ise talepleri sırasında ekip arkadaşları ile çakışan izinleri var ise sistem tarafından uyarı mesajı çıkmaktadır. Böylelikle bulunduğu departman için daha etkili bir izin yönetimi sağlanmaktadır.

Müşteriye Özel Süreç Tasarımları

İhtiyaca göre sistemde özel süreçler oluşturulabilir ve bu süreçlere özel onay tasarımları eklenebilir. Sisteme eklenen bu özel süreçler extra bir çalışma gerektirmeden mobil ortamlardan da kullanılabilir ve onay akışları işletilebilir.

Diğer önemli bir nokta ise işleyen süreçler üzerindeki kural tanımlamalarıdır diyebiliriz, böylelikle özel kontroller, hesaplamalar ve otomatik alan tanımlamaları süreçlere hızlı bir şekilde eklenebilir.

Raporlama

Successfactors raporlama aracı diğer bütün modüllerde de kullanıldığı gibi Çalışan Merkezinde de etkili bir şekilde kullanılan ve verilerin sorgusunun oluşturulmasına olanak sağlayan bir rapor tasarım aracıdır.

Raporlama sayesinde şirketler bir çok verilerini sistemden çekerek analitik değerlendirmelerini ve planlamalarını yaparak daha iyi kararlar verebilir ve süreçlerini iyileştirebilirler.

SuccessFactors raporlaması kişilerin bütün verilerini, pozisyon, departman, lokasyon vb. gibi organizasyon verilerini rahatlıkla raporlamasını sağlamakta ve istenilir ise raporu kendi ekibine ya da departman gibi organizasyon birimlerine göre etkili ve kolay bir şekilde filtreleyebilmektedir.

Dilerseniz pivot yani özet bir tablo oluşturarak birçok veri yığını içinden istediğiniz daha spesifik bir veriyi elde edebilir ve analizlerini yapabilirsiniz.

Successfactors aynı zamanda bu raporları grafiksel olarak ve gösterge panosu olarak da oluşturmaya olanak sağlamakta ,bu rapor ve gösterge panolarını sistemde istenilen kişiye ya da kişi gruplarına ya da belirli rollere göre paylaşabilmektedir. Böylelikle sistemdeki diğer kişiler bu rapor ve gösterge panolarına ulaşamazlar.

Aynı zamanda Successfactors raporlama aracı, sistemde oluşturulan bütün rapor ve gösterge panolarını excel, pdf ve csv gibi birçok formatta sistem dışına aktarılmasına olanak sağlamaktadır.

Benzer Bloglar

slider-left
slider-right