SAP SuccessFactors Jam Nedir

Yapılan bir araştırmaya göre çalışanların büyük bir kısmı, mesai saatlerinin 1 saatini sosyal medyada geçiriyor. İşte bu noktada şirketlere bir tavsiyemiz var. Şirketler çalışanlarının sosyal medyada geçirdiği bu 1 saatlik süreyi, SAP SuccesFactors’ün en dışa dönük modülü olan “Jam” i kullanarak daha verimli hale getirebilirler. Jam modern bir intranet olup yöneticileri ve çalışanları ortak bir platformda buluşturmaktadır. Bu sayede şirket içerisinde herkes birbirini takip edebilir, paylaşımlar yapabilir, gruplarda aktif rol alabilir, paylaşılan dokümanlara kolaylıkla ulaşabilirler. Tabi bunların hepsi yetki kurgusu dahilinde gerçekleşmektedir.

  • Farklı lokasyonlarda çalışanları bulunan şirketler Jam sayesinde birbirleriyle hızlı bir şekilde iletişim kurabilirler.

  • Jam üzerinden diğer sosyal medya hesaplarında olduğu gibi çalışma arkadaşlarını, ilgi alanları doğrultusunda açılmış olan grupları ve paylaşımları takip edebilir, üye olduğu gruplarla ilgili bilgilendirmelerin kendisine mail ile iletilmesini sağlayabilirler. Bununla birlikte bilgisayarlarının webcam’ini kullanarak videolar hazırlayabilir ve hazırladıkları videoları Jam üzerinden çalışma arkadaşlarıyla paylaşabilirler. Böylece gerek güncel hayat gerek iş hayatıyla ilgili gelişmeleri takip edebilirler. SuccessFactors’ün tüm modüllerinde olduğu gibi Jam de sezgisel ekranlara sahiptir. Yani Facebook, twitter, instagram kullanan herkes kısa süre içerisinde “JAM”e adapte olabilir.

  • Çalışanlar veya yöneticiler bir konu hakkında araştırma yaparken arama butonuna yazdıkları anahtar kelime sayesinde Jam üzerinden tüm paylaşımlara ulaşabilirler. Bu bölüm üzerinden yeni ve güncellenmiş makaleleri takip edebilirler. Örnek verecek olursak sahada çalışanlar acil durumda ulaşmak istediği kişinin telefon numarasına arama yardımı ile ulaşabilirler.

  • Bununla birlikte SAP JAM’in MS Office programları ile entegrasyonu bulunmaktadır. Bu sayede çalışan ya da yöneticiler Word, Excel vb. bir dokümanı online ortamda bilgisayar üzerinden ya da mobil platformda revize edebilirler.

  • SAP Jam’in Öğrenme ve Oryantasyon modülü ile entegrasyonu bulunmaktadır. Dolayısıyla bir eğitim oluşturup bu eğitimi ve eğitim sonrası aktiviteleri Jam üzerinden takip edilebilirler.

  • İK Admin kullanıcıları, hangi kullanıcının saat kaçta Jam’e girdiğini ve ne kadar süre Jam’de vakit geçirdiğini ve neler paylaştığını görebilirler. Bu şekilde İK kullanıcıları Jam’in kurum içerisinde ne kadar aktif kullanıldığını raporlayabilirler.

Benzer Bloglar

slider-left
slider-right