SAP SuccessFactors Yetenek Yönetimi ve Kariyer Gelişimi Avantajları

Organizasyonunuz için kritik rolleri sistemde belirleyebilir, çalışanlarınızın organizasyondan ayrılma riski ve etkisini sistem üzerinde tutabilirsiniz. Bu sayesinde organizasyonel risklerinizi kolayca analiz edebilirsiniz.

Kritik rolleri veya çalışanları sistemde yedeklemek için yetenek araması yapabilir, çalışanlarınızı kritik pozisyonlara veya kişiler yerine yedek gösterebilirsiniz. Ayrıca çalışanlarınızın potansiyel değerlendirmelerini sistem üzerinde yapabilir, Nine Box olarak adlandırılan matris yapısında hangi bölümde yer aldığını analiz edebilirsiniz. Yüksek potansiyelli çalışanlarınız için yetenek havuzları oluşturabilirsiniz.

Yedekleme planına dahil ettiğiniz çalışanlarınızı gelecek pozisyonlara hazırlamak için gelişim hedefleri verebilir, çalışanınıza verdiğiniz bu gelişim hedefleri ile birlikte eğitim ihtiyaçlarının analizini sağlayabilirsiniz.

Çalışanlarınızın gelecekteki kariyer hedeflerini şirketinizin iş gerekliliklerine göre düzenleyip, kariyer yollarını sisteme tanımlayabilirsiniz.

Çalışanlarınızın mevcut yetkinlikleri ile gelecekteki rol için sahip olması gereken yetkinlikler arasındaki boşlukları analiz edebilirsiniz. Sistem üzerinde mentör programları yaratarak da çalışlarınızın gelişimleri doğrultusunda kariyer yollarında doğru adımları atmasını sağlayabilirsiniz.

Modül içerisinde bulunan standart dashboardlarla yetenek arzını ve taleplerinizi analiz ederek daha bilinçli karar verip, organizasyonunuzun büyük resimde yetenek yönetimi süreçlerini kolayca yönetebilirsiniz.

Benzer Bloglar

slider-left
slider-right